Company Logo

WAŻNE!!! MASECZKI

Poszukujemy chętnych do szycia maseczek dla członków naszej spółdzielni mieszkaniowej. Materiał dostarczamy. Bliższe informacje udziela Robert Lubrant kom. 505 045 164. Zapraszamy do współpracy. Bądźmy Zjednoczeni w trosce o nasze zdrowie. Maseczki można odbierać w Klubie Seniora przy ul. Połczyńskiej 3 po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym.

Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Historia rozwoju Spółdzielni Mieszkaniowej "Zjednoczeni" w Bydgoszczy

 

Myśl powołania Spółdzielni zrodziła się w październiku 1957 roku na naradzie dyrektorów i przedstawicieli przedsiębiorstw budownictwa rolniczego. Agitacja i przekonanie o realnej możliwości otrzymania mieszkania drogą budownictwa spółdzielczego nabrały realnych kształtów. Rezultatem przekonania o słuszności tej idei, w pierwszym rzędzie pracowników przedsiębiorstw budownictwa rolniczego w Zjednoczeniu Budownictwa Rolniczego, było Walne Zgromadzenie Założycieli Członków, które odbyło się 22 stycznia 1958 roku. Wzięło w nim udział 20 osób będących członkami założycielami.

W wyniku ogromnego zaangażowania członków, pierwszy budynek spółdzielczy powstał już w roku 1958 przy ul. Kaliskiej 9. Ten oto przykład wzmocnił słuszność idei spółdzielczego budownictwa mieszkaniowego. Stale rosnąca liczba członków była czynnikiem mobilizującym władze i organy Spółdzielni. Koncentrowały się one przede wszystkim na procesie inwestycyjnym, którego głównym celem było zwiększenie liczby mieszkań,a także na stworzeniu odpowiedniej infrastruktury

Z upływem lat - równolegle występowało zagadnienie właściwej eksploatacji i gospodarki zasobami mieszkaniowymi, jak również zaspakajanie potrzeb kulturalnych i socjalnych członków.

W kilka lat po powstaniu Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zjednoczeni" przejęła zasoby i członków innych spółdzielni. W jej szeregi weszli członkowie Przyzakładowej Spółdzielni przy Wojewódzkim Związku Gminnych Spółdzielni (25.02.1960 r.) , Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej przy Bydgoskich Fabrykach Mebli (06.08.1964 r.), Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Parowóz" (01.07.1971 r.).

W latach 70., w dobie gospodarki socjalistycznej Spółdzielnia realizując politykę mieszkaniową państwa w sposób znaczący powiększyła swoje zasoby mieszkaniowe. W wyniku działań inwestycyjnych tego okresu ze Spółdzielni zrzeszającej kilkuset członków powstała Spółdzielnia licząca ich blisko 8 tysięcy. Lata 80-te i kryzys gospodarczo-ekonomiczny spowodował spowolnienie procesu inwestycyjnego, a dowodem na to jest realizacja i oddanie do użytku w okresie 1980 - 1990 zaledwie 1,2 tysiąca mieszkań.

Zmiana systemu politycznego i nowe realia gospodarczo - ekonomiczne po 1989 roku stworzyły sytuację niekorzystną, dla rozwoju budownictwa spółdzielczego. Podejmowane odtąd próby realizacji inwestycji napotykały na szereg trudności.

Lata 90-te i przeobrażenia gospodarki w wolnorynkową doprowadziły również do zmiany polityki i kierunków rozwoju Spółdzielni. Skoncentrowała ona swoje działania na utrzymaniu zasobów w należytym stanie technicznym, remontach i bieżącej konserwacji oraz obsłudze członków. Wszystkie te działania skierowane są na racjonalne gospodarowanie środkami Spółdzielni w myśl art. Ustawy Prawo Spółdzielcze stwierdzającego: "spółdzielnia prowadzi działalność gospodarczą na zasadach rachunku ekonomicznego, przy zapewnieniu korzyści członkom spółdzielni".

Statystyka

Odsłon artykułów:
2718436

Znajdź w Serwisie

Gala 60 lat

BuaXua Calendar

Informacje

Wiadomości z kraju
Money.pl - Kliknij po więcej
  • Ulga rehabilitacyjna 2018. Zobacz, czy możesz z niej skorzystać
    Ulga rehabilitacyjna przysługuje osobom niepełnosprawnym i tym, którzy łożą na ich utrzymanie. W 2018 roku zwiększa się limit dochodu, który kwalifikuje do skorzystania z ulgi.
  • Jak rozliczyć prywatny najem mieszkania?
  • Przepisy drogowe. Porównaliśmy stawki mandatów w Europie
  • Mają zaledwie kilka lat i miliony na koncie. Oto najmłodsze gwiazdy youtube
  • Na węgiel, na wiatr i słońce. Oto największe elektrownie świata
  • Gry, klocki, lalki warte fortunę. Sprawdź, czy w twojej piwnicy nie ma skarbów
Wspierane przez Money.pl
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2020-05-27
USD 4,0504 -0,93%
EUR 4,4378 -0,94%
CHF 4,1707 -1,23%
GBP 4,9829 -0,93%
Wspierane przez Money.pl
Skala podatkowa
Money.pl - Kliknij po wiecej
Podstawa Podatek
Ponad Do
  85 528 PLN 18% minus 556,02 PLN
85 528 PLN   14 839,02 PLN + 32% nadwyżki ponad 85 528 PLN
Wyszukaj urzędy
Money.pl - Kliknij po wiecej
US   ZUS   KRUS   Sąd  Copyright © 2012-2018 SM Zjednoczeni.