Stanisław StaszicTen, kto przez swoje życie poprawi i udoskonali los współczesnych lub całych pokoleń następnych – ten dopełnia całkowicie swojego tu istnienia i przeznaczenia
Historia w pigułce SM „ZJEDNOCZENI”
Od przeszłości do teraźniejszości
22 stycznia 1958 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Założycieli Członków Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej przy Przedsiębiorstwie Sprzętowo-Transportowym i Przedsiębiorstwie Robót Instalacyjno-Montażowych Budownictwa Rolniczego w Bydgoszczy. Tę datę uznaje się za dzień powstania Spółdzielni Mieszkaniowej „Zjednoczeni” w Bydgoszczy.
Lista Członków Założycieli:
- Torchalski Stanisław
- Żmujdzin Czesław
- Suplicki Henryk
- Kujaciński Henryk
- Zimnoch Mirosław
- Radziwilski Witold
- Urbaniak Teodora
- Nowak Marian
- Sójkowski Hieronim
- Nadskakuła Stanisław
- Pietraszewska Anna
- Armonajtis Edward
- Muzolf Zenon
- Urbański Zdzisław
- Schleif Gabriela
- Malinowska Genowefa
- Mączkowska Jadwiga
- Draheim Seweryna
- Nowak Zofia
- Mularzuk Jan
Skład pierwszej Rady Nadzorczej:
- Schleif Gabriela
- Zimnoch Mirosław
- Malinowska Genowefa
- Nowak Marian
- Torchalski Stanisław
- Draheim Seweryna
Skład pierwszego Zarządu działającego w latach 1958-1962
- Armonajtis Edward – Prezes
- Radziwilski Witold – Zastępca Prezesa
- Mularzuk Jan – Sekretarz
21 marca 1960 roku nastąpiła integracja Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Zjednoczeni” z Międzyzakładową Spółdzielnią Mieszkaniową przy Wojewódzkim Związku Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”. 06 sierpnia 1964 roku dołączyła Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa przy Bydgoskich Fabrykach Mebli. Uchwałami Walnych Zgromadzeń Spółdzielni Mieszkaniowej „Zjednoczeni” z dnia 24 listopada 1969 roku i Spółdzielni Mieszkaniowej „Parowóz” z dnia 30 czerwca 1969 roku połączono obie Spółdzielnie (data połączenia 01 stycznia 1970 roku). W latach 1966-1967 przyłączono również dwa budynki należące dotychczas do Spółdzielni Mieszkaniowej „Bydgoszczanka”. Były to budynki przy ul. Lansjerów I bl.1 i I bl.2
Na początku nazwa Spółdzielni brzmiała Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa, od 25 lutego 1960 roku Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zjednoczeni”, od 02 grudnia 1966 roku Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zjednoczeni”, od 25 maja 1972 roku Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa „Zjednoczeni”, by ostatecznie zostać Spółdzielnią Mieszkaniową „Zjednoczeni”.
Pierwsza siedziba Spółdzielni mieściła się w budynku przy ul. Czerkaskiej 17, następnie przy ul. Ściegiennego 4 a w dniu 11 września 1967 roku została przeniesiona do biur przy ul. Powstańców Wielkopolskich 53, gdzie jest do dziś.
Pierwszy budynek spółdzielczy o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych powstał już w roku 1958 przy ul. Kaliskiej 9. Władze i organy Spółdzielni koncentrowały się wówczas przede wszystkim na procesie inwestycyjnym, którego głównym celem było zwiększenie liczby mieszkań, a także na stworzeniu odpowiedniej infrastruktury. Z upływem lat – równolegle występowało zagadnienie właściwej eksploatacji i gospodarki zasobami mieszkaniowymi, jak również zaspakajanie potrzeb socjalnych członków.
Poczynając od 1967 roku Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zjednoczeni” rozwijała szeroko pojętą działalność społeczno – wychowawczą opierając się na własnych placówkach osiedlowych. Przybywały nowe kluby, by wspomnieć choćby „Pod Skarpą”, „Rondo”, „Wodnik”, „Lansjerka”, Domy Kultury „Agora”, „Relaks” i „Bartosz”. Prowadzono w nich zajęcia dla dzieci w różnych zespołach, naukę języków obcych, rozwijano sport, rekreację i turystykę. Starszych mieszkańców zapraszano na imprezy kulturalno-oświatowe. Działały koła Ligi Kobiet i kluby seniora. Na szczególne uznanie zasłużyło prężnie działające koło PTTK, które organizowało wiele imprez turystycznych m.in. ogólnopolskie spływy kajakowe na Brdzie, bieg „Łuczniczki”, „Turniej trzech rakiet”, festyn „Z wiosną na ty na Bartodziejach”, rajdy piesze, rowerowe, biwaki, obozy szkoleniowo-wypoczynkowe i inne.
W latach 70. w dobie gospodarki socjalistycznej Spółdzielnia, realizując politykę mieszkaniową państwa w sposób znaczący powiększyła swoje zasoby mieszkaniowe. Nowe domy powstały na osiedlach Leśnym i Błonie, między ulicami: Szeroką, Powstańców Wielkopolskich, Gajową, na Skrzetusku. Z początkiem lat siedemdziesiątych przygotowano do realizacji kolejne osiedle na Bartodziejach. Dla intensyfikacji inwestycji powołano własną służbę inwestycyjną, Zakład Budowlano-Remontowy i inne komórki organizacyjne. Dzięki temu w latach 1974-1975 udało się oddać do użytku 700 mieszkań.
Po 15 latach Spółdzielnia dysponowała już 7700 mieszkaniami, 12600 metrami kwadratowymi powierzchni handlowo – usługowej i ponad 480 garażami. Realizowano też inwestycje poza planem. Polegało to na współpracy z dużymi zakładami pracy, które mogły własnymi ekipami wybudować bądź wykończyć budynki. Mieszkania powstałe na tej zasadzie przydzielano załogom zakładów, które je wybudowały – proporcjonalnie do ich wkładu w liczbie 20 procent ogółu mieszkań, natomiast 80 procent pozostawało do dyspozycji Spółdzielni i były przydzielane członkom na podstawie ogólnie obowiązujących przepisów. W tej formie wybudowano 540 mieszkań, a w trakcie realizacji były 3 budynki po 30 mieszkań przy ul. Gajowej.
Lata 80. i kryzys gospodarczo–ekonomiczny spowodował spowolnienie procesu inwestycyjnego. Dowodem tego była realizacja i oddanie do użytku w okresie 1980 – 1990 zaledwie 1,2 tysiąca mieszkań w następujących budynkach: Kijowska 11, Kijowska 13, Kijowska 3, Swarzewska 38, Swarzewska 39, Swarzewska 40, Swarzewska 41, Sobieszewska 2, M. Skłodowskiej-Curie 96, M. Skłodowskiej-Curie 29, M. Skłodowskiej-Curie 48 B. Głowackiego 15.
Dla mieszkańców naszej Spółdzielni wartością dodaną był klimat osiedla. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zjednoczeni” miała w tym zakresie specjalne osiągnięcia. Nie tylko w Bydgoszczy znana była działalność Domów Kultury: „Bartosz”, „Relaks”, czy „Agora”. Radiestezja, nauka esperanto, zespoły taneczno-baletowe i inne, miały tam charakter wprost masowy. Toteż Centralny Związek Spółdzielczości Mieszkaniowej wytypował naszą Spółdzielnię jako wzorcową, gdy chodzi o upowszechnianie rekreacji w miejscu zamieszkania. Mówiło się o tym na krajowych sympozjach. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zasłużeni działacze Spółdzielni. Należeli do nich:
- wymienieni na wstępie członkowie założyciele Spółdzielni;
- Przewodniczący Rad Nadzorczych: Kazimierz Górnowicz, Witold Janicki, Bolesław Jędrzejewski i inni;
- Prezesi: Edward Armonajtis, Łucjan Domiński, Adam Siuda i inni;
- Zastępcy Prezesa: Witold Radziwilski, Bolesław Wituski, Edward Groth, Bolesław Warnicki, Stanisław Kaszycki, Edward Wierzbicki, Emil Cukrowski, Andrzej Kierski i inni.
Wyróżniali się społecznicy z Ogniska TKKF, jak: Jerzy Miller, Andrzej Maciejewski, Zdzisław Kranom, Romuald Moniuszko, Tadeusz Rudak, Szczepan Zamiatała, Zbigniew Galiński i Jan Frąckiewicz. Nie sposób wymienić wszystkich.
Lata 90. to koniec etapu budowania. Przeobrażenia gospodarki w wolnorynkową doprowadziły do zmiany polityki i kierunków rozwoju Spółdzielni. To dekada zmian Spółdzielni polegających przede wszystkim na zapoczątkowaniu modernizacji zasobów mieszkaniowych i rozpoczęcie regulowania stanu prawnego gruntów Spółdzielni. Ustawowe zmiany w gospodarce nieruchomościami wprowadziły nową jakość gruntu tj. wartość rynkową. W związku z tym stało się konieczne uporządkowanie statusu działek będących w użytkowaniu Spółdzielni. Był to żmudny czas rozpoczęcia zmian w Spółdzielni, których finał nastąpił dopiero w latach 2000-2010. Szary, smutny krajobraz naszej Spółdzielni właśnie w tym czasie zmienił się - nabrał koloru. Nowa jakość rozwiązań technicznych sprawiła, że budynki Spółdzielni nie tylko zyskały wizualnie, ale przede wszystkim poprawiono ich funkcjonalność i ekonomię eksploatacji. Wszystkie te działania skierowane były na racjonalne gospodarowanie środkami Spółdzielni w myśl art. Ustawy Prawo Spółdzielcze stwierdzającego: „spółdzielnia prowadzi działalność gospodarczą na zasadach rachunku ekonomicznego, przy zapewnieniu korzyści członkom spółdzielni". Dla sprawnego zarządzania nieruchomościami funkcjonowały trzy administracje: na osiedlu Powstańców Wielkopolskich, na osiedlu Skrzetusko i trzecia, największa obejmująca Bartodzieje. W tamtym czasie Spółdzielnia zatrudniała na etatach około 350 pracowników w tym: kadrę kierowniczą, pracowników na stanowiskach nierobotniczych, konserwatorów, kierowców i sprzątaczki.
W 1995 roku w zasobach znajdowało się prawie 9300 mieszkań (w 75 procentach własnościowe) o powierzchni użytkowej rzędu 450 tys. m kw., sporo lokali użytkowych w rejonie ulic: M. Skłodowskiej-Curie, Powstańców Wielkopolskich i Kołobrzeskiej oraz około 1200 garaży. Liczba członków wynosiła około 9,5 tysiąca i około 1 tysiąca oczekujących na mieszkanie. Jakkolwiek by liczyć, w gestii Spółdzielni znajdowały się osiedla zamieszkałe przez 25 tys. osób. To dla nich w 1995 roku zaczęto wydawać pierwszą w Bydgoszczy gazetę spółdzielczą. Ówczesny Zarząd funkcjonował w składzie: Prezes Jarosław Skopek, Zastępca Prezesa Wojciech Łent i Członek Zarządu Teresa Orzechowska. Z prac remontowych najistotniejsze było docieplenie ścian szczytowych budynków i modernizacja instalacji centralnego ogrzewania (montaż zaworów termostatycznych i podzielników kosztów). Dla bezpieczeństwa mieszkańców zmodernizowano również instalację gazową.
Rok 2000 był początkiem zmian strukturalnych Spółdzielni w związku z Ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych z 15 grudnia 2000 roku. Na podstawie tej ustawy wprowadzono podział majątku Spółdzielni na poszczególne nieruchomości. Zarząd Spółdzielni podjął w 2001 roku fundamentalną decyzję – jedna nieruchomość, to na działce gruntowej jeden budynek mieszkalny. W taki właśnie sposób wydzielonych zostało 106 nieruchomości mieszkalnych i 80 nieruchomości garażowych. Działki wydzielono również pod pawilonami handlowo – usługowymi. W następstwie powyższego w latach 2005-2008 Zarząd Spółdzielni podjął decyzję o wykupie na własność gruntów od Miasta za 5% wartości rynkowej, co umożliwia naszym mieszkańcom zdecydować, czy ma to być lokal spółdzielczy, czy wyodrębniony.
W nowe tysiąclecie Spółdzielnia „Zjednoczeni” weszła z ambitnym planem termomodernizacyjnym polegającym na ociepleniu elewacji i dachów wszystkich budynków. W realizacji tych planów pomogło wprowadzenie w 2001 roku funduszu remontowego, na którym zbierane były środki na przyszłe remonty nieruchomości.
W roku 2001 oddany został do użytku nowoczesny budynek z 50 lokalami przy ul. Kijowskiej 1.
Kolejna rewolucja w spółdzielczości mieszkaniowej nastąpiła z chwilą przyjęcia przez Sejm RP nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych tj. 14 czerwca 2007 roku (Dz. U. z 2007 r. nr 125, poz.873) z datą obowiązywania od 31 lipca 2007 roku. Nowelizacja ta wprowadziła szereg istotnych zmian w zakresie ustalania i rozliczania kosztów gospodarki zasobami mieszkaniowymi. Spółdzielnie mieszkaniowe w całym kraju zostały zobligowane do założenia odrębnych ewidencji księgowych dla każdej nieruchomości i odnoszenia kosztów tam, gdzie one rzeczywiście powstawały. Wprowadzona zmiana ograniczyła w znaczny sposób zasadę solidaryzmu spółdzielczego. Celem wprowadzenia takiego sposobu rozliczania było zainteresowanie mieszkańców konkretnej nieruchomości kosztami ponoszonymi na jej utrzymanie a tym samym zwiększenie dbałości o wspólne mienie. W następstwie w 2007 roku w Spółdzielni wprowadzono zmiany strukturalne pod kątem przestrzegania nowych przepisów prawa. Pomimo konieczności dostosowania wielu procedur już od 01 stycznia 2008 roku Spółdzielnia dokonywała rozliczeń kosztów i wpływów zgodnie z narzuconym przez ustawę podziałem na nieruchomości.
W roku 2012 zakończony został w Spółdzielni proces termomodernizacyjny budynków. Wówczas Zarząd Spółdzielni główny nacisk położył na poprawę estetyki otoczenia. Znaczne środki z funduszu remontowego przeznaczane zostały na wymianę starych, asfaltowych nawierzchni (chodników i ciągów pieszo-jezdnych) na kostkę brukową. W dalszej kolejności uporządkowana została zieleń wokół budynków – założone zostały nowe trawniki oraz nasadzenia. Ponadto powstały nowe place zabaw z nowoczesnymi urządzeniami zabawowymi dla dzieci i urządzeniami siłowymi dla dorosłych. Wszystko to sprawiło, że nasze osiedla stały się nowoczesnymi przestrzeniami, w których komfort zamieszkiwania znacznie się poprawił. Co więcej nasze zasoby stały się bardzo atrakcyjne na rynku obrotu nieruchomościami a wartość nabycia 1m2 powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego stała się najwyższa w Bydgoszczy. Nic dziwnego skoro otaczają nas termooszczędne budynki z wyremontowanymi klatkami schodowymi, wymienionymi windami i zadbaną małą architekturą.
W 2011 roku po przeszło 20-letnim niebycie reaktywowana została działalność społeczno- kulturalna w Domu Kultury „Bartosz”, w którym działa Klub Seniora. W 2014 roku Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zjednoczeni” została uhonorowana laurem „Dobra Spółdzielnia 2014” nadanym przez Strefę Gospodarki „Gazety Prawnej Codziennie”, a w 2014 i 2015 roku „Gazelą Biznesu” przyznaną przez „Puls Biznesu”.
JUBILEUSZ 60 LECIA
W związku z jubileuszem 60-lecia przekazujemy w Państwa ręce album okolicznościowy. Relacjonujemy w nim obchody jubileuszu, w ramach których zorganizowany został festyn rodzinny i gala jubileuszowa. Życzymy miłych wrażeń podczas lektury oraz satysfakcji i zadowolenia na dalsze lata zamieszkiwania i wspólnego dbania o zasoby Spółdzielni Mieszkaniowej „Zjednoczeni”.
Album z Jubileuszu - kliknij aby obejrzeć
Dnia 19 maja 2018 roku odbył się Festyn jubileuszowy z okazji 60-lecia naszej Spółdzielni. Imprezę otworzył Prezes Spółdzielni Pan Jarosław Skopek, przypominając dawne już dzieje naszej Spółdzielni oraz najważniejsze wydarzenia z ostatnich lat. Równocześnie z początkiem festynu rozpoczęło się malowanie naszego jubileuszowego graffiti.
Kończący się rok 2018 był dla naszej Spółdzielni rokiem wyjątkowym. Obchodziliśmy bowiem jubileusz 60-lecia jej powstania. Przypomnijmy, akt założycielski Spółdzielni został podpisany 22 stycznia 1958 roku. Patrząc z perspektywy czasu można powiedzieć, że przez te ostatnie 60 lat zaszło wiele pozytywnych zmian, które ukształtowały nowoczesny wizerunek naszej Spółdzielni. Przez swoje dokonania i osiągnięcia Spółdzielnia trwale wpisała się w krajobraz miasta, jako jedna z największych w Bydgoszczy. To aktywność spółdzielców przyczyniła się do powstania Bartodziejów – jednego z najbardziej rozpoznawalnych osiedli miasta. Bartodzieje w swoim czasie, osiedle położone na peryferiach miasta, dziś leży w zasadzie w jego centrum. Obecnie osiedla zarządzane przez Spółdzielnię „Zjednoczeni” wyróżniają się zadbaną zielenią, zmodernizowanymi blokami, nowymi chodnikami i wydzielonymi miejscami parkingowymi. Najmłodsi spędzają czas na nowych i kolorowych placach zabaw, a potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych stale pozostają w kręgu zainteresowania władz Spółdzielni. Dbałość o posiadane zasoby widać na każdym kroku. Dzięki przeprowadzonym na przestrzeni lat inwestycjom i modernizacjom zwiększył się komfort zamieszkiwania, a lokale mieszkalne w naszej Spółdzielni są najbardziej atrakcyjne na rynku nieruchomości w Bydgoszczy.
Mimo skończonych 60 lat „Zjednoczeni” mają się dobrze, z optymizmem patrzą w przyszłość i jeszcze nie raz pozytywnie zaskoczą swoich mieszkańców. W związku z jubileuszem 60-lecia przekazujemy w Państwa ręce wyjątkowy numer naszego spółdzielczego informatora. Relacjonujemy w nim obchody jubileuszu, w ramach których zorganizowany został festyn rodzinny i gala jubileuszowa. Zamieściliśmy również wspomnienia Pani Krystyny Cofta-Wysokińskiej, która w latach 70. pracowała jako instruktor ds. społeczno-wychowawczych. Życzymy miłych wrażeń podczas lektury oraz satysfakcji i zadowolenia na dalsze lata zamieszkiwania i wspólnego dbania o zasoby Spółdzielni Mieszkaniowej „Zjednoczeni”.
Biuletyn - 60 lat SM "Zjednoczeni" - kliknij aby obejrzeć
Podsumowując 60 lat naszej Spółdzielni należy stwierdzić, że jest to okres intensywnego życia służb i organów Spółdzielni. Pierwsze 30 lat budowania i następne 30 lat rozwoju i zmian dających wiele satysfakcji z pracy i współpracy z mieszkańcami. Mądre budowanie sprawiło, że teraz nasze osiedla po modernizacji są dobrze zagospodarowaną dzielnicą Bydgoszczy z dużą ilością zieleni, nową infrastrukturą, dającą poczucie komfortu i bezpieczeństwa.
FUNKCJONOWANIE SPÓŁDZIELNI W CZASIE PANDEMII W LATACH 2020 – 2021. NIE ODBYŁO SIĘ WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW SPÓŁDZIELNI, PRZEDŁUŻONA KADENCJA RADY NADZORCZEJ.
Od początku 2020 roku rozpoczęła się pandemia koronawirusa, która zmieniła diametralnie nasze życie. Każdy z nas w tym czasie odczuł trudy egzystencji w warunkach obostrzeń i realiów, do których nikt nie był przyzwyczajony. Sytuacja wymusiła zarówno na mieszkańcach, jak i na instytucji jaką jest nasza Spółdzielnia niestandardowe działania umożliwiające w miarę normalne funkcjonowanie. Z naszych obserwacji wynikało, że przeważająca część mieszkańców Spółdzielni w pełni odpowiedzialnie i ze zrozumieniem znalazła się w tych trudnych warunkach. Nie zamierzaliśmy polemizować z tymi, którzy uważają, że wirus nie istnieje. Wystarczającą odpowiedzią dla nich była publikowana codziennie liczba osób, które od nas odeszły. Apelowaliśmy natomiast do wszystkich o stosowanie środków zmniejszających zagrożenie. Wprowadzone przez Zarząd Spółdzielni zasady pracy i obsługi interesantów miały na celu możliwie największą ochronę zarówno mieszkańców, jak i pracowników Spółdzielni. Nie mogliśmy prowadzić w pełni bezpośredniej obsługi w pomieszczeniach Spółdzielni, gdyż mogło to być potencjalne źródło rozprzestrzeniania się wirusa. W tych czasach obsługa interesantów oraz bieżąca działalność Spółdzielni odbywały się bez większych zakłóceń i problemów. Wszystkie sprawy załatwiane były przez Internet, telefonicznie lub korespondencyjnie bez zbędnej zwłoki. Kasa Spółdzielni funkcjonowała w ograniczonym wymiarze czasowym, przede wszystkim dla tych osób, które nie miały innej możliwości wpłaty pieniędzy. Szczegóły związane z funkcjonowaniem Spółdzielni w czasie pandemii znaleźliście Państwo w informacji Zarządu przygotowanej na wniosek Rady Nadzorczej.
Pomimo ogromu trudności spowodowanych pandemią Zarząd i pracownicy Spółdzielni dołożyli wszelkich starań, aby obsługa mieszkańców przebiegała w miarę możliwości sprawnie i bez problemów.
Ten trudny czas spowodował, że w roku 2020, 2021 oraz 2022 nie odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni. Jego organizacja przy wprowadzonych restrykcjach w zakresie zgromadzeń publicznych byłaby niezgodna z prawem. Stanowiłoby to podstawę do ewentualnego podważania decyzji i uchwał podjętych w trakcie obrad. Według obowiązującego stanu prawnego Walne Zgromadzenie należy zorganizować w terminie 6 tygodni od ustania stanu epidemicznego.
POŁĄCZENIE ADMINISTRACJI - 2022 ROK.
Od 1 stycznia 2022 roku Administracja Osiedli funkcjonuje po nowemu. Głównym powodem połączenia trzech administracji w jedną obsługującą całość zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej „Zjednoczeni” było sukcesywne zmniejszanie się stanu zatrudnienia w związku z osiągnięciem przez pracowników Spółdzielni wieku emerytalnego. Zgodnie z ustalonym kierunkiem działania przyjęliśmy zasadę, że na powstające wakaty nie będziemy przyjmować nowych pracowników. Ma to przełożenie na zmniejszenie kosztów zatrudnienia, a w efekcie zmniejszenie kosztów obsługi nieruchomości. Oszczędzanie jest zatem drugim z istotnych powodów reorganizacji administracji Spółdzielni. Uznaliśmy, że musimy wprowadzać oszczędności wszędzie tam, gdzie nie wpływa to na pogorszenie jakości funkcjonowania Spółdzielni. Poprawa jakości pracy i obsługi mieszkańców to trzeci z powodów przyświecający zmianom. Przy reorganizacji administracji osiedlowych wzięliśmy pod uwagę utworzenie dwóch pionów organizacyjnych tj. technicznego i administracyjnego. Pion techniczny ma za zadanie zabezpieczać techniczną stronę funkcjonowania nieruchomości, czyli organizować prace związane z naprawą awarii, konserwacjami i przeglądami. Pion administracyjny z 7 administratorami ma utrzymywać stały i bliski kontakt z mieszkańcami nieruchomości. Takie rozwiązanie daje możliwość lepszego wyczucia oczekiwań mieszkańców, szybkiego załatwiania codziennych problemów i bezzwłocznego udzielania informacji. Każdemu z administratorów zostały przydzielone do opieki konkretne nieruchomości. Liczymy, że odtąd administrator nie będzie osobą anonimową i że będzie łącznikiem pomiędzy mieszkańcami a kierownictwem osiedli i Zarządem. Staramy się na bieżąco reagować na wszystkie dochodzące do nas sygnały.
Dziś Spółdzielnia liczy 104 budynki mieszkalne, z blisko 9320 lokalami, w których mieszka blisko 20 tys. osób. W skład wspólnoty spółdzielczej wchodzi ok. 9 500 członków. Do obsługi mieszkańców oraz zasobów spółdzielczych zatrudnionych jest na pełnych etatach 70 osób.
Zarząd Spółdzielni działa w składzie:
- Jarosław Skopek – Prezes, Dyrektor
- Anna Świerczyńska – Zastępca Prezesa, Z-ca Dyrektora ds. GZS
Aktualni Członkowie Rady Nadzorczej (kadencja od 2018):
- Elżbieta Kalinowska – Przewodnicząca Rady Nadzorczej
- Ewa Rucińska – Zastępca Przewodniczącej Rady
- Krystyna Szarafińska – Sekretarz
- Alicja Melech – Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej
- Wiesław Zając – Przewodniczący Komisji ds. GZS
- Jerzy Młodzikowski – Przewodniczący Komisji ds. Członkowskich i Windykacji Należności
- Edward Wesołowski – Przewodniczący Komisji Skarg i Wniosków
- Danuta Gwiazda – Przewodnicząca Komisji Ekonomiczno-Organizacyjnej
- Kazimierz Pająkowski – Przewodniczący Komisji Regulaminowo-Samorządowej
- Danuta Jeżak – Członek Rady Nadzorczej
- Jerzy Fromberg – Członek Rady Nadzorczej
- Janusz Skórczewski – Członek Rady Nadzorczej
- Ireneusz Paczkowski – Członek Rady Nadzorczej